Přesto děvčata stihla v průběhu dubna - června připravit krátká vystoupení pro rodiče.

Přejeme všem příjemně strávený červenec

a 1. srpna se těšíme na viděnou při soustředění!

Zkoušíme novou disciplínu...

1. 7. 2021

Naše nejstarší holky se po covidové situaci mohly vrátit k pravidelným tréninkům v polovině dubna. Protože bylo jasné, že do konce jarní sezony už žádné soutěže v tělocvičnách neproběhnou, využily možnosti virtuálních soutěží. Nahlédly pod pokličku novějšího sportovního odvětví gymnastiky - skupinové estetické gymnastiky (Aesthetic Group Gymnastic) a rovnýma nohama skočily na základě pověření sportovního svazu do soutěží na mezinárodní úrovni. Na konci května se zapojily do soutěže v kanadském Torontu, 22. května pak sledovaly soutěžní klání, které pořádal gymnastický klub GC Janika v Estonsku. Milevšťandy tak měly možnost změřit síly s družstvem z Nového Zélandu, Dánska, Itálie a Estonska. Na výkony soupeřek nestačily, ale takové ambice holky ani neměly. Za velký úspěch považují to, že po půlroční absenci tréninků byly schopné během jednoho měsíce secvičit sestavu, kterou předsednictvo českého svazu estetické skupinové gymnastiky vyhodnotilo jako konkurenceschopnou, a že byly pověřeny k reprezentaci České republiky na mezinárodních soutěžích. Naše holky tak znají i u protinožců.
HOLKY, JSME NA VÁS PYŠNÉ!

Naše sympaťačka...

7. 6. 2021

V pátek 28.5. proběhlo v zahradě Domu kultury v Milevsku vyhlášení ankety Sportovec Milevska.

Naše nejstarší družstvo skončilo na krásném 2. místě, ve čtenářské anketě o sympaťáka byla Lucka Kašparová třetí.

Blahopřejeme!

Hodkovičky On-line Cup

28. 3. 2021

Poslední březnovou sobotu uspořádal pražský oddíl moderní gymnastiky Sokol Hodkovičky netradiční on-line závod.

K účasti přizval i další pražský klub Astra Klánovice a také nás. Soutěž byla určena pro mladší gymnastky, cílem soutěže bylo motivovat děvčata ke cvičení v domácím prostředí. Dívky si musely vytvořit cca minutovou sestavu na hudební doprovod. Velká pochvala patří Valérce Ondruškové (na snímku), nejmladší závodnici celé soutěže. Sebrala odvahu a krásně zacvičila sestavu bez náčiní, kterou si pro rozhodčí doma připravila. V pětici děvčat ročníku narození 2013 byla odměněna diplomem a stříbrnou medailí.